Choď na obsah Choď na menu
 


Prečo chov hydiny? Niečo po nás ostane.

Chovatelia čistokrvnej hydiny majú za úlohu zachovať plemená, ktoré tu ostali ako kultúrne dedičstvo minulej generácie a ktorým bez koordinovanej činnosti organizovaných chovateľov hrozí zánik. Za zmienku stojí i skutočnosť, že udržaním čistokrvnej hydiny sa zachovávajú cenné genetické rezervy pre prípadné ďalšie šľachtenie. Ak si vezmeme do úvahy i značný hospodársky význam chovu čistokrvnej hydiny a účelné využívanie času, je dosť dôvodov na to, aby sa ušľachtilá práca chovateľov náležite podporovala. To je cieľom i tejto publikácie, ktorá podáva ucelený prehľad plemien veľkej i zakrpatenej hydiny, husí, kačiek, moriek a perličiek. Vo vzorkovníku sa popisuje nielen hydina, ktorá sa v súčasnej dobe u nás chová, ale i hydina chovaná v zahraničí, ktorých niektoré plemená si môžu nájsť cestu i k nám.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

odpoved p. Holešovi

(Pavlíček Pavel, 15. 4. 2016 19:54)

Stavba kurína - velmi rad reagujem na vaše dotazanie sa ohľadom stavby kurína a ste uz niekoľkí v poradí čo mi aj telefonujú a proasia o rozlične rady pre svoje chovy alebo pre zalozenie si vlastneho chovu preto velmi rad co môžem poradím. Ohľadom stavby kurína si dajte do goglu " Stavba kurína " a zobrazia sa Vam možnosti akí kurín svojpomocne urobit ale poradim Vam aby bol dostatočne vetratelný. Ak budete mat záujem ake plemeno sliepok chovat , kludne sa ozvite. S pozdravom Pavlíček Pavel

Chov hydiny stavba kurína

(Dušan Holeša, 14. 4. 2016 10:23)

Dobrý deň p. Pavlíček.

Zaujal ma Vás článok o chove hydiny, som z Martina chcem začať chovať sliepky na vajíčka a možno do budúcna zajace, brojlery, morky a husi, ale v malom množstve.
Chcel by som Vás pekne požiadať radu, alebo plánu na stavbu kurína cca 6 sliepok , 6 brojlerov, 2 husi, 2 morky, a 4 zajačiky. Mám vyhradený priestor cca 2,5 x 3,5 metra.

Za rady vopred ďakujem